Соцмережами шириться судова практика, що нібито згідно з міжнародними нормами верхня межа допустимого вмісту алкоголю для визначення стану спʼяніння є не 0,2, а 0,5 проміле. Дійсно є така практика та окрім судової справи 750/10219/23 існує низка аналогічних: 750/10219/23, 210/1279/23, 755/12221/22 та ще багато, які легко можна знайти в ЄДРСР.
Дійсно, п.6 с. 8 «Конвенції про дорожній рух», яку вчинено у Відні 08.11.1968 року та ратифіковано із застереженнями й заявами Указом Президії ВР УРСР 2614-VII від 25.04.1974 вказує, що в національному українському законодавстві потрібно передбачити спеціальні положення, що стосуються управління під впливом алкоголю, а також допустимий законом рівень вмісту алкоголю в крові, а у відповідних випадках – у повітрі, що видихається, перевищення якого є несумісним з управлінням транспортним засобом. У будь-якому випадку максимальний рівень вмісту алкоголю в крові відповідно до національного законодавства не повинен перевищувати 0,50 г чистого алкоголю на літр крові або 0,25 мг на літр повітря, що видихається.
Зверніть увагу верхня межа в 0,5 проміле використовується для вимірювання ЧИСТОГО АЛКОГОЛЮ В КРОВІ, тобто про цей показник може йти мова, коли для дослідження беруть біологічне середовище кров (в моєму розумінні - для лабораторних досліджень). Одиниця виміру - грам чистого алкоголю на літр крові.
Зазвичай на місці зупинки ТЗ водію пропонують пройти огляд на стан спʼяніння за допомогою газоаналізатора, який вимірює концентрацію алкоголю у повітрі, що видихається. Одиниця виміру - міліграм на літр повітря, що видихається (саме такі одиниці виміру у стандартних налаштуваннях газоаналізаторів згідно з їх інструкціями використання).
І тому для випадків проходження огляду на стан спʼяніння на місці зупинки ТЗ за допомогою спеціальних технічних засобів (розповсюджених газоаналізаторів Drager, наприклад) верхньою допустимою межею згідно з нормами міжнародного законодавства буде не 0,5, а 0,25 проміле.
Згідно з нормами національного законодавства, а саме п.7 розділу ІІ «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» установлення стану алкогольного сп’яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більш як 0,2 проміле алкоголю в крові.
Ігор Прасолов
30.10.2023
Контакти
Офіс в м. Харкові:
м-н Героїв небесної Сотні, 14/1
Представництва по всій Україні
Контакти
Офіс в м. Харкові:
м-н Героїв небесної Сотні, 14/1
Представництва по всій Україні